Copa America: Το πρόγραμμα της διοργάνωσης

Από: Ματσωμένος Γάτος | 30 Μαΐου 2016

Όλα τα βλέμματα στο ξεκίνημα του Ιούνη θα είναι στα γήπεδα των ΗΠΑ, καθώς θα διεξαχθεί το Κόπα Αμέρικα 2016. Θα συμμετάσχουν 16 ομάδες και η πρώτη φάση θα περιλαμβάνει τέσσερις ομίλους, με τέσσερις ομάδες έκαστος. Εντυπωσιακά είναι τα 12 γήπεδα που θα φιλοξενήσουν το τουρνουά, με το μικρότερο να χωράει 60.000 φιλάθλους και το μεγαλύτερο 92.000. Ο τελικός θα γίνει στο Metlife, χωρητικότητας 82.000 θέσεων. Το πρόγραμμα της διοργάνωσης έχει ως εξής:

Όμιλοι

04.06. 04:30    ΗΠΑ – Κολομβία (1ος Όμιλος)
05.06. 00:00    Κόστα Ρίκα  –  Παραγουάη (1ος Όμιλος)

05.06. 02:30    Αϊτή  –  Περού (2ος Όμιλος)
05.06. 05:00    Βραζιλία –  Εκουαδόρ (2ος Όμιλος)

06.06. 00:00    Τζαμάικα – Βενεζουέλα (3ος Όμιλος)
06.06. 03:00    Μεξικό – Ουρουγουάη (3ος Όμιλος)

07.06. 02:00    Παναμάς – Βολιβία (4ος Όμιλος)
07.06. 05:00    Αργεντινή – Χιλή (4ος Όμιλος)

08.06. 03:00    ΗΠΑ – Κόστα Ρίκα (1ος Όμιλος)
08.06. 05:30    Κολομβία – Παραγουάη (1ος Όμιλος)

09.06. 02:30    Βραζιλία – Αϊτή (2ος Όμιλος)
09.06. 05:00    Εκουαδόρ – Περού (2ος Όμιλος)

10.06. 02:30    Ουρουγουάη – Βενεζουέλα (3ος Όμιλος)
10.06. 05:00    Μεξικό – Τζαμάικα (3ος Όμιλος)

11.06. 02:00    Χιλή – Βολιβία (4ος Όμιλος)
11.06. 04:30    Αργεντινή – Παναμάς (4ος Όμιλος)

12.06. 02:00    ΗΠΑ – Παραγουάη (1ος Όμιλος)
12.06. 04:00    Κολομβία – Κόστα Ρίκα (1ος Όμιλος)

13.06. 01:30    Εκουαδόρ – Αϊτή (2ος Όμιλος)
13.06. 03:30    Βραζιλία – Περού (2ος Όμιλος)

14.06. 03:00    Μεξικό – Βενεζουέλα (3ος Όμιλος)
14.06. 05:00    Ουρουγουάη – Τζαμάικα (3ος Όμιλος)

15.06. 03:00    Χιλή – Παναμάς (4ος Όμιλος)
15.06. 05:00    Αργεντινή – Βολιβία (4ος Όμιλος)

Προημιτελικά (17/6 – 19/6):

17.06.             Νικητής 1ου Ομίλου – Δεύτερος 2ου Ομίλου (25)
18.06.             Νικητής 2ου Ομίλου – Δεύτερος 1ου Ομίλου (26)
19.06.             Νικητής 4ου Ομίλου – Δεύτερος 3ου Ομίλου (27)
19.06.             Νικητής 3ου Ομίλου – Δεύτερος 4ου Ομίλου (28)

Ημιτελικά (22/6 – 23/6):

22.06.             Νικητής 25 – Νικητής 27 (29)
23.06.             Νικητής 26 – Νικητής 28 (30)

Μικρός Τελικός:

26.06.             Ηττημένος 29 – Ηττημένος 30

Τελικός:

27.06.             Νικητής 29 – Νικητής 30

 

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ
Facebook

2 thoughts on “Copa America: Το πρόγραμμα της διοργάνωσης”

  1. Ο/Η stauhs λέει:

    Θελω προβλεψης για τους αγωνες στο ευρωπαικο της γαλλιας σκορ

Comments are closed.