Τριάδα από τα προκριματικά

Από: Ματσωμένος Γάτος | 14 Ιουνίου 2015

Μια τριάδα από τα προκριματικά του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος θα αποτελέσει την σημερινή μου πρόταση. Ξεκίνημα από τη Ρωσία, όπου η εξαιρετική, μέσα στην έδρα της, γηπεδούχος, υποδέχεται την πρωτοπόρο του ομίλου Αυστρία. Ούτως ή άλλως, τα ματς της Ρωσίας είναι κλειστά και θεωρώ πως και οι αυστριακοί θα παίξουν μαζεμμένα. Θα πάω με το φυσιολογικό εύρος γκολ, περιμένοντας ένα σκορ κοντά στο 1-1 ή 2-1. Στο Σλοβενία – Αγγλία βλέπω μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο. Οι Άγγλοι ξέρουν πως ακόμη και με ισοπαλία, πάρα πολύ δύσκολα θα χάσουν την πρώτη θέση του ομίλου τους.

Η ενδεκάδα της ομάδας του Χόγκτσον δεν μου αρέσει πολύ και εκτιμώ πως οι Σλοβένοι, ένα Χ στο ημίχρονο μπορούν να το πάρουν. Τέλος, παρότι το over της Σουηδίας είναι αουτσάιντερ, εγώ εκτιμώ πως θα δούμε πολλά γκολ στο συγκεκριμένο ματς. Ιδιαίτερα αν κάποια από τις δύο προηγηθεί νωρίς, τότε σίγουρα το παιχνίδι θα ανοίξει. Μια χαρά η τριάδα, με απόδοση 5,81 στον ΟΠΑΠ και 8,76 στον Stoiximan.

175. ΡΩΣΙΑ – ΑΥΣΤΡΙΑ 2-3 GOAL 1,70