Το Copa Africa 2019 θα διεξαχθεί στα γήπεδα της Αιγύπτου από τις 21/6 έως τις 19/7. Θα συμμετάσχουν 24 ομάδες και στην πρώτη φάση της διοργάνωσης θα χωριστούν σε έξι ομίλους των τεσσάρων ομάδων. Από κάθε γκρουπ θα προκριθούν στη φάση των 16 οι δύο πρώτοι της βαθμολογίας, καθώς και οι τέσσερις καλύτερες τρίτες από τους έξι ομίλους. Πάμε να δούμε το πρόγραμμα του Κόπα Άφρικα…

Δες τις αποδόσεις για όλα τα ματς του Κόπα Άφρικα 2019 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)!

Α’ όμιλος

1η αγωνιστική

21/06: Αίγυπτος – Ζιμπάμπουε 22:00
22/06: ΛΔ Κονγκό – Ουγκάντα 16:30

2η αγωνιστική

26/06: Ουγκάντα – Ζιμπάμπουε 19:00
26/06: Αίγυπτος – ΛΔ Κονγκό 22:00

3η αγωνιστική

30/06: Ουγκάντα – Αίγυπτος 21:00
30/06: Ζιμπάμπουε – ΛΔ Κονγκό 21:00

Β’ όμιλος

1η αγωνιστική

22/06: Νιγηρία – Μπουρουντί 19:00
22/06: Γουϊνέα – Μαδαγασκάρη 22:00

2η αγωνιστική

26/06: Νιγηρία – Γουινέα 16:30
27/06: Μαδαγασκάρη – Μπουρουντί 16:30

3η αγωνιστική

30/06: Μαδαγασκάρη – Νιγηρία 18:00
30/06: Μπουρουντί – Γουϊνέα 18:00

Γ’ όμιλος

1η αγωνιστική

23/06: Σενεγάλη – Τανζανία 19:00
23/06: Αλγερία – Κένυα 22:00

2η αγωνιστική

27/06: Σενεγάλη – Αλγερία 19:00
27/06: Κένυα – Τανζανία 22:00

3η αγωνιστική

01/07: Κένυα – Σενεγάλη 21:00
01/07: Τανζανία – Αλγερία 21:00

Δ’ όμιλος

1η αγωνιστική

23/06: Μαρόκο – Ναμίμπια 16:30
24/06: Ακτή Ελεφαντοστού – Νότιος Αφρική 16:30

2η αγωνιστική

28/06: Μαρόκο – Ακτή Ελεφαντοστού 19:00
28/06: Νότιος Αφρική – Ναμίμπια 22:00

3η αγωνιστική

01/07: Νότιος Αφρική – Μαρόκο 18:00
01/07: Ναμίμπια – Ακτή Ελεφαντοστού 18:00

Ε’ όμιλος

1η αγωνιστική

24/06: Τυνησία – Ανγκόλα 19:00
24/06: Μάλι – Μαυριτανία 22:00

2η αγωνιστική

28/06: Τυνησία – Μάλι 16:30
29/06: Μαυριτανία – Ανγκόλα 16:30

3η αγωνιστική

02/07: Μαυριτανία – Τυνησία 19:00
02/07: Ανγκόλα – Μάλι 19:00

ΣΤ’ όμιλος

1η αγωνιστική

25/06: Καμερούν – Γουϊνέα Μπισάου 19:00
25/06: Γκάνα – Μπενίν 22:00

2η αγωνιστική

29/06: Καμερούν – Γκάνα 19:00
29/06: Μπενίν – Γουϊνέα Μπισάου 22:00

3η αγωνιστική

02/07: Μπενίν – Καμερούν 18:00
02/07: Γουϊνέα Μπισάου – Γκάνα 18:00

* Κριτήρια ισοβαθμίας:

1: Βαθμοί στα μεταξύ τους.
2: Διαφορά τερμάτων στα μεταξύ τους.
3: Καλύτερη επίθεση στα μεταξύ τους.

Φάση των «16»

05/07: Δεύτερος Α ομίλου – Δεύτερος Γ ομίλου
05/07: Νικητής Δ ομίλου – Καλύτερος τρίτος Β’, Ε, ΣΤ ομίλου

** Οι νικητές θα αναμετρηθούν στα προημιτελικά

07/07: Νικητής Β ομίλου – Καλύτερος τρίτος Α, Γ, Δ ομίλου
08/07: Νικητής ΣΤ ομίλου – Δεύτερος Ε ομίλου

** Οι νικητές θα αναμετρηθούν στα προημιτελικά

08/07: Νικητής Ε ομίλου – Δεύτερος Δ ομίλου
07/07: Νικητής Γ ομίλου – Καλύτερος τρίτος Α, Β, ΣΤ ομίλου

** Οι νικητές θα αναμετρηθούν στα προημιτελικά

06/07: Δεύτερος Β ομίλου – Δεύτερος ΣΤ ομίλου
06/07: Νικητής Α ομίλου – Καλύτερος τρίτος Γ, Δ, Ε ομίλου

** Οι νικητές θα αναμετρηθούν στα προημιτελικά

Οι ημερομηνίες των νοκ – άουτ

Φάση των 16: 5-8/07/2019
Προημιτελικά: 10-11/07 2019
Ημιτελικά: 14/07/2019
Μικρός τελικός: 17/07/2019
Τελικός: 19/07/2019

©Copyright 2019 Ματσωμένος Γάτος - Όλα για το Στοίχημα by Clickit Media Ltd..