Πριν από λίγο ολοκληρώθηκε η κλήρωση για το πρόγραμμα της ελληνικής Σούπερ Λίγκας, 2019/2020. Η πρώτη αγωνιστική δεν θα έχει κάποιο ντέρμπι, με τον πρωταθλητή ΠΑΟΚ να υποδέχεται τον Παναιτωλικό, τον Ολυμπιακό να φιλοξενεί τον Αστέρα Τρίπολης, την ΑΕΚ να υποδέχεται την Ξάνθη και τον Παναθηναϊκό να δοκιμάζεται στη Ρούμελη, κόντρα στη Λαμία. Το πρώτο ντέρμπι της περιόδου είναι το Άρης – ΠΑΟ την τρίτη αγωνιστική και από κει και πέρα έχουμε: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ – Άρης την 4η αγωνιστική, ΑΕΚ – ΠΑΟΚ την 5η αγωνιστική, Άρης – Ολυμπιακός την 6η αγωνιστική, Ολυμπιακός – ΑΕΚ την 8η, ΠΑΟΚ – ΠΑΟ την 9η, Παναθηναϊκός – ΑΕΚ τη 10η, ΑΕΚ – Άρης την 11η και Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ τη 12η.

Δες τις αποδόσεις* των πρώτων αγωνιστικών και των ντέρμπι του πρωταθλήματος (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)!

Δείτε όλο το πρόγραμμα της ελληνικής σούπερ λίγκας 2019 – 2020:

1η αγωνιστική (24-25 Αυγούστου)
Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης
ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός
ΑΕΚ-Ξάνθη
Λαμία-Παναθηναϊκός
Άρης-ΟΦΗ
Πανιώνιος-Βόλος
Ατρόμητος-Λάρισα

2η αγωνιστική (31 Αυγούστου 1-2 Σεπτεμβρίου)
ΑΕΛ – Ολυμπιακός
Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ
Βόλος – Άρης
Παναθηναϊκός – ΟΦΗ
Παναιτωλικός – Ξάνθη
ΠΑΟΚ – Πανιώνιος
Λαμία – Ατρόμητος

3η αγωνιστική (14-16 Σεπτεμβρίου)
ΑΕΚ – Λαμία
Ξάνθη – Αστέρας Τρίπολης
Άρης – Παναθηναϊκός
Ατρόμητος – ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός – Βόλος
ΟΦΗ – Παναιτωλικός
Πανιώνιος – ΑΕΛ

4η αγωνιστική (21-23 Σεπτεμβρίου)
ΑΕΛ – Ξάνθη
Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος
Βόλος – ΟΦΗ
Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
Παναιτωλικός – ΑΕΚ
ΠΑΟΚ – Άρης
Λαμία – Πανιώνιος

5η αγωνιστική (28-30 Σεπτεμβρίου)
ΑΕΚ – ΠΑΟΚ
Ξάνθη – Βόλος
Άρης – ΑΕΛ
Ατρόμητος – Παναιτωλικός
Ολυμπιακός – Λαμία
ΟΦΗ – Αστέρας Τρίπολης
Πανιώνιος – Παναθηναϊκός

6η αγωνιστική (5-7 Οκτωβρίου)
ΑΕΛ – ΑΕΚ
Άρης – Ολυμπιακός
Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΟΚ
Βόλος – Ατρόμητος
ΟΦΗ – Πανιώνιος
Παναθηναϊκός – Ξάνθη
Λαμία – Παναιτωλικός

7η αγωνιστική (19-21 Οκτωβρίου)
ΑΕΚ – Βόλος
Ξάνθη – Άρης
Ατρόμητος – Παναθηναϊκός
Ολυμπιακός – ΟΦΗ
Παναιτωλικός – ΑΕΛ
Πανιώνιος – Αστέρας Τρίπολης
ΠΑΟΚ – Λαμία

8η αγωνιστική (26-28 Οκτωβρίου)
Άρης – Παναιτωλικός
Αστέρας Τρίπολης – Λαμία
Ατρόμητος – Πανιώνιος
Βόλος – ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός – ΑΕΚ
ΟΦΗ – Ξάνθη
Παναθηναϊκός – ΑΕΛ

9η αγωνιστική (2-4 Νοεμβρίου)
ΑΕΚ – Ατρόμητος
ΑΕΛ – ΟΦΗ
Ξάνθη – Ολυμπιακός
Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης
Πανιώνιος – Άρης
ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός
Λαμία – Βόλος

10η αγωνιστική (8-11 Νοεμβρίου)
ΑΕΛ – Λαμία
Ξάνθη – Πανιώνιος
Άρης – Αστέρας Τρίπολης
Βόλος – Παναιτωλικός
Ολυμπιακός – Ατρόμητος
ΟΦΗ – ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός – ΑΕΚ

11η αγωνιστική (23-25 Νοεμβρίου)
ΑΕΚ – Άρης
Αστέρας Τρίπολης – Βόλος
Ατρόμητος – ΟΦΗ
Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός
Πανιώνιος – Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ – ΑΕΛ
Λαμία – Ξάνθη

12η αγωνιστική (30/11, 1-2 Δεκεμβρίου)
ΑΕΛ – Βόλος
Ξάνθη – Ατρόμητος
Άρης – Λαμία
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ
ΟΦΗ – ΑΕΚ
Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης
Πανιώνιος – Παναιτωλικός

*Τις αποδόσεις τις βρίσκουμε στο Ποδόσφαιρο – Ελλάδα – Σούπερ Λίγκα.

©Copyright 2019 Ματσωμένος Γάτος - Όλα για το Στοίχημα by Clickit Media Ltd..